Bylicka Matylda

Matylda „Byla” Bylicka Jako dziecko miała w sobie bardzo dużo energii.Chwytała się wielu zajęć dodatkowych, takich jak pływanie, gra na pianinie, piłka ręczna, karate czy gimnastyka artystyczna.W wieku 11 lat rodzice zapisali ja na taniec towarzyski i to był strzał w dziesiątkę.Zawsze jednak „ciągnęło” ją do ‘’luźniejszych’’ styli. Obecnie w swoim tańcu łączy takie style, jak wacking, dancehall, hip-hop, ragga. Inspiruje ja każdy styl tańca, od flamenco przez hip-hop po taniec współczesny. W 2016 w Berlinie zajęła pierwsze miejsce w kategorii “ALL STYLES” .Na zawodach “HIP HOP PEŁEN PARY” zgarnęła złoto !Może pochwalić się również wejściem do top 4 na zawodach “HYPE UP2015 ” w Gdańsku w kategorii Hip Hop Oraz wejściem do top 4 w kategorii Waacking na zawodach “SLOVAK WAACKING BATTLE” i zadowach “26-600 FUNK” W 2013 roku uczestniczka programu „Got To Dance”,półfinalistka „Rytm Ulicy” dostała się również do finałowej 12 w projekcie “BOARD GAME TOUR “pod okiem Anity Sawickiej i Piotra Abramowicza

Gawłowicz Katarzyna

Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia, jest samym życiem… Swoją przygodę z tańcem rozpoczęłam w wieku siedmiu lat. Na zajęcia taneczne zapisałam się, trochę dlatego, że namówiły mnie koleżanki z podwórka, a trochę dlatego, że marzyłam o tym, aby nauczyć się tańczyć lambadę. Początkowo taniec traktowałam rekreacyjnie, jednak kiedy na turnieju tańca ujrzałam zawodowe tancerki i ich bajecznie kolorowe suknie zamarzyłam, żeby w przyszłości wyglądać i tańczyć jak one. Od tej pory taniec stał się najważniejszą częścią mojego życia.

40 pytań do….

Kołodziej Paula

”Pięknie wychowany jest ten, kto potrafi pięknie śpiewać i tańczyć… Jedynie sztuka taneczna łączy w sobie radość i pożytek. A przecież pożytek daje o wiele większą korzyść wtedy, gdy idzie w parze z radością. Taniec podnosi nas na duchu, krzepi nasze ciało, daje radość tym, którzy na niego patrzą, uczy wielu dawnych rzeczy, czaruje oczy i uszy….” (Platon) Z tańcem jestem nieprzerwanie związana od dzieciństwa. Początkowo jako tancerka, obecnie jako nauczyciel tańca, czerpię z niego korzyści. Taniec nie jest dla mnie jedynie suchą kombinacją kroków i gestów wykonywanych w rytmie, lecz przede wszystkim stwarza mi możliwość zaspokojenia wewnętrznych potrzeb. Moje dotychczasowe doświadczenie w pracy, pozwala mi z całą pewnością stwierdzić, że taniec stymuluje rozwój umiejętności społecznych, przyspiesza proces socjalizacji i w konsekwencji, kształtuje dojrzałego człowieka…

40 pytań do…

Porazik Katarzyna

Z tańcem towarzyskim zaprzyjaźniłam się 22 lata temu zapisując się na zajęcia pozalekcyjne prowadzone w mojej szkole. W pierwsze tajniki tańca wprowadził mnie Pan Jacek Porazik i to dzięki niemu taniec stał się całym moim życiem. Każdą wolną chwilę spędzałam na sali treningowej, a wakacje zazwyczaj na obozach tanecznych, gdzie oprócz nauki kroków zyskałam wielu przyjaciół. Taniec, stał się moją krainą zapomnienia w której mogłam być kim tylko chciałam i tak zostało do dziś.

40 pytań do…

Porazik Paweł

Swoją przygodę z tańcem rozpocząłem już w wieku 8 lat w Szkole Tańca ASTRA. Pierwsze taneczne kroki stawiałem u boku Barbary i Jacka Porazik, później szkoliłem się także u takich mistrzów tańca towarzyskiego jak Sergej Sourkov & Agnieszka Mielnicka czy też Marek Górski & Ela Marszałek. Nieustannie się rozwijając poszukiwałem inspiracji nie tylko w tańcu towarzyskim, ale także w innych technikach tanecznych. Wielokrotnie brałem udział w warsztatach DANCE PASSION, uczestnicząc w zajęciach u boku takich tanecznych znakomitości jak Julie Pecquet (modern jazz, new style), Andrea Heil (musical dance), Michael Ferit Songuer (hip-hop), Francisco Del Solar, Marta Tymoszewicz-Bednarz (house). Otwarty na inne techniki trenowałem pod okiem choreografów programu tanecznego YOU CAN DANCE Anny Jujki (jazz), Krzysztofa “SODY” Rudzińskiego (New Style) i Jacka Wazelina (modern jazz).

40 pytań do…

aŁukomska

Anna Łukomska

  Jestem absolwentką Akademii Sztuki w Szczecinie. Pracę  z dziećmi rozpoczęłam już na pierwszym roku studiów, jako nauczyciel rytmiki. Doświadczenie i umiejętności rozwijałam również jako nauczyciel  zajęć muzycznych w przedszkolu zintegrowanym. Chęć dalszego rozwoju pokierowała mnie na studia pedagogiczne na Uniwersytecie Szczecińskim  kierunek edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna, gdzie utwierdziłam się w przekonaniu, że praca z dziećmi to mój żywioł. Podczas prowadzenia zajęć  staram się wkładać w nie całe serce i energię ,łącząc naukę z zabawą co sprawia ze czas na zajęciach mija bardzo szybko , a uczestnicy wychodzą zmęczeni ale również zadowoleni. Jestem przekonana, że taniec, muzyka oraz zajęcia plastyczne są formą aktywności ,które  wspierają rozwój  oraz zaspokaja wszelkie potrzeby okresu wczesnego i późnego dzieciństwa. Praca z dziećmi daje mi ogromną satysfakcję i radość, stając się nie tylko moim zawodem, ale także wielką pasją.

40 pytań do…

IMG_20160210_202053

Damian Grabowski

  Student Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku Psychologia zdrowia Specjalizacja w tańcu towarzyskim. Pierwsze wspomnienie z tańcem : Jako 6 latek na kursie w przedszkolu Taniec jest dla mnie czymś więcej niż tylko sportem lub hobby. To nierozłączna część mojego życia, sposób wyrażania siebie i swoich emocji. Życie tancerza daje gwarancje niecodzienności rzeczy codziennych Astra jest dla mnie jak dom. Miejsce, w którym wychowywałem się i dorastałem czerpiąc wzorce od najlepszych trenerów i instruktorów. Miejsce pełne możliwości i pomysłów na siebie. Jestem instruktorem , bo chce szerzyć idee pasji odnalezionej w tańcu. Przekazać dalej to co zdobyłem przez 14 lat tańca.

40 pytań do…