DOŁĄCZ DO MISTRZÓW ŚWIATA…!!!

W NASZYCH ZESPOŁACH TAŃCZĄ WIELOKROTNI MISTRZOWIE ŚWIATA W KATEGORII STREET DANCE !

Zespoły Tańca  Nowoczesnego to w Szkole Tańca „ASTRA” prężnie rozwijający się segment taneczny. Stworzony z myślą o tych, którym bliżej jest do nowoczesnych muzycznych brzmień, nowych tanecznych trendów i niecodziennych połączeń choreograficznych. Ścieżka rozwoju obejmuje podstawy hip hop’u, new age’u, dancehall’u, waackingu, poppingu, house’u oraz disco. Duży nacisk kładzie się na precyzję wykonywanych ruchów oraz synchronizację.

W skład grup sportowych wchodzą wyselekcjonowani wybitni tancerze, którzy marzą o karierze zawodniczej. Cykl szkoleniowy obejmuje treningi taneczne, zajęcia wzmacniająco-rozciągające, szereg warsztatów i obozów wyczynowych.

Głównym założeniem grupy sportowej jest czynne uczestnictwo w pokazach, turniejach i zawodach tanecznych na terenie całego kraju i nie tylko; w tym również w imprezach rankingowych (Grand Prix, Mistrzostwa Okręgu, Polski a nawet Mistrzostwa Europy i Świata). Celem grup jest dążenie do osiągnięcia jak najwyższej jakości przygotowywanych prezentacji, różnorodność stylów tanecznych, zaskakiwanie wizerunkiem i strojem scenicznym oraz wysoka kultura osobista i dyscyplina wszystkich członków zespołu.

Do tej pory nasi Tancerze zdobyli w latach 2015-2018 następujące tytuły:
6 – TYTUŁÓW MISTRZA EUROPY
7 – TYTUŁÓW vice – MISTRZA EUROPY
5 – TYTUŁÓW II vice – MISTRZA EUROPY
 
18 – TYTUŁÓW MISTRZA ŚWIATA
5 – TYTUŁÓW vice – MISTRZA ŚWIATA
4 – TYTUŁY II vice – MISTRZA ŚWIATA

 

DANCE MIX

Grupy DANCE MIX trenują w filli Szkoły Tańca „ASTRA” przy ul. Struga 7. W zależności od wieku tancerza proponujemy trzy zespoły. DM Vega (9-11 lat), DM Electra (12-14 lat), DM Youth (pow. 14 lat).

Największym dotychczasowym osiągnięciem grupy tanecznej DANCE MIX jest zdobycie I miejsca i co za tym idzie, tytułu Mistrza Świata federacji tanecznej WADF w kategorii Street Dance Fusion Show podczas Mistrzostw Świata w Libercu w listopadzie w 2015 i 2016 roku.

Zespoły nieustannie podnoszą swoje umiejętności poprzez uczestnictwo w szkoleniach, warsztatach z różnych technik tanecznych, obozach treningowych zarówno stacjonarnych jak i wyjazdowych. Oprócz umiejętności tanecznych przynależność do zespołu takiej rangi kształtuje w tancerzach dużą samodyscyplinę, wysoką kulturę osobistą, szacunek do podejmowanego wysiłku oraz do autorytetów. Członkowie zespołów DANCE MIX to pracowici, zdolni tancerze, którzy pomimo młodego jeszcze wieku odznaczają się dużą dojrzałością. Każda ich prezentacja okupiona jest wieloma godzinami ciężkiej, wspólnej, zespołowej pracy, której efekt zadziwia niejednego. Oprócz prezentacji zespołowych cykl treningowy obejmuje również pracę nad rozwojem indywidualnego stylu każdego tancerza.

 

REVERSE

Grupa REVERSE to zespół Tańca Nowoczesnego działający w Siedzibie Głównej Szkoły Tańca „ASTRA” przy al. Wyzwolenia 85. To grupa tworząca niepowtarzalny i nieoczywisty klimat i styl taneczny. Stanowią grupę bardzo inspirujących osobowości. Ich występy nigdy nie są oczywiste, tworzą coś na wzór teatru tańca. To grupa, która rysuje obrazy przy pomocy swojego ciała, co czyni każde ich wystąpienie absolutnie wyjątkowym.

Grupa podnosi swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w szkoleniach, warsztatach z różnych technik tanecznych, obozach treningowych zarówno stacjonarnych jak i wyjazdowych. Mają na swoim koncie liczne starty w wielu imprezach tanecznych i pokazach.