Sportowy taniec towarzyski to wizytówka i prestiż Grupy Astra. Od zarania powstania szkoły w 1991 roku szkolimy kolejne pokolenia dzieci, młodzieży i par dorosłych przygotowując ich w makro i mikro-cyklu treningowym do startów w turniejach mistrzowskich, ogólnopolskich i międzynarodowych. Specjalizujemy się we wszechstronnym przygotowaniu naszych podopiecznych kładąc nacisk na najwyższą jakość procesu szkolenia zarówno w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Nieprzerwanie od ponad 30 lat zdobywamy trofea i tytuły mistrzowskie, co potwierdza trafiony dobór programów treningowych. Nasi trenerzy to często Mistrzowie Polski, Finaliści Mistrzostw Świata. Osoby z wykształceniem pedagogicznym i kwalifikacjami trenerskimi.  Oprócz zajęć stricte tanecznych, naszym zawodnikom oferujemy odpowiednie przygotowanie motoryczne i baletowe. Nie bez znaczenia jest stała opieka trenera mentalnego, który nie tylko wpływa na dobre relacje pomiędzy współpartnerami, ale również na poziom pewności siebie tancerzy podczas często stresujących pokazów tanecznych. Nasi trenerzy z ogromną starannością dbają o wizerunek artystyczny każdego zawodnika, a zaplecze administracyjne o rzetelne załatwienie wszystkich formalności związanych ze startami na turniejach tanecznych. Nasi tancerze doceniani są nie tylko przez sędziów na zawodach sportowych, ale i przez władze naszego miasta, które zauważyły ich czynny wkład w rozwój sportowy i artystyczny Szczecina. Niejednokrotnie otrzymywali oni specjalne wyróżnienia i nagrody z rąk samego Prezydenta Miasta Szczecin Pana Piotra Krzystka.

Jako Szkoła Tańca przynależymy do Polskiego Towarzystwa Taneczne (PTT), organizacji tanecznej o najdłuższych tradycjach w Polsce. PTT jest członkiem zwyczajnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Obecnie w Szkole Tańca Astra funkcjonują grupy par sportowych z podziałem na poziom zaawansowania tancerzy.

GRUPA PAR KLAS F, G, H

To najmłodsza stażem grupa sportowa. Grupa wstępnego przygotowania sportowego dla par, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportowym tańcem towarzyskim. Tancerze Ci reprezentują naszą szkołę w turniejach okręgowych i ogólnopolskich w klasach tanecznych F, G i H. Zajęcia dla naszych adeptów sportu składają się głównie z pracy z trenerami sportowymi naszej szkoły wzbogacone o zajęcia ogólnorozwojowe. Wśród tych tancerzy, pomiędzy zajęciami tanecznymi, jest jeszcze miejsce na odrobinę zabawy i szaleństwa. Dzieci i młodzież chętnie spędzają czas razem również poza salą treningowa. Mimo dopiero wstępnego przygotowania sportowego widać w nich ogromne ambicje i determinację podczas treningów. To właśnie wśród nich znajdują się nasi przyszli mistrzowie. Jeszcze o nich usłyszymy!

GRUPA PAR KLAS E, D, C

To grupa par przygotowujących się do sportowej rywalizacji na najwyższym krajowym poziomie. Pary mają za sobą już pierwsze starty na turniejach ogólnopolskich i krok po kroku, z turnieju na turniej, podnoszą swoje kwalifikacje taneczne. Zajęcia tej grupy to już nie tylko praca grupowa z trenerami sportowymi naszej szkoły, ale też pierwsze spotkania ze szkoleniowcami światowego formatu. Do ich treningów grupowych i zajęć ogólnorozwojowych dochodzą treningi wolne, na których tancerze samodzielnie dopracowują poznane na zajęciach aspekty techniczne. Zwiększa się częstotliwość zajęć, szkoleń, a co za tym idzie również startów na turniejach tańca. Biorą udział w pierwszych, okręgowych turniejach mistrzowskich. Pary awansując do coraz wyższych klas tanecznych zwiększają ilość prezentowanych tańców i rozbudowują swoje choreografię taneczne. Na poziomie tych grup jest już większa dowolność w doborze strojów turniejowych. Ciężka praca na tym etapie szkolenia będzie owocować zbieraniem plonów na poziomie grupy mistrzowskiej.

KADRA SZKOŁY TAŃCA – PARY KLAS B, A, S

Pary te, to od lat wizytówka naszej szkoły. Wśród tancerzy tej grupy są posiadacze najwyższej krajowej klasy sportowej A jak i najwyższej międzynarodowej klasy sportowej S. To wisienka na torcie i marzenie każdego tancerza, a ilość par w historii naszej szkoły, którym udało się dojść do tego etapu jest imponująca. Nasi kadrowicze nie osiadają jednak na laurach, to właśnie tutaj zaczyna się ich najbardziej wymagający punkt programu szkoleniowego. Tancerze trenują w zasadzie codziennie, łącząc treningi grupowe, ogólnorozwojowe, mentalne,  z pracą indywidualną z trenerem. Szkolenia stacjonarne i wyjazdowe z najlepszymi trenerami światowego formatu to w zasadzie ich dzień powszedni. Z największą starannością dobierają swoje choreografie i stroje turniejowe pokazujące ich wypracowany już taneczny charakter. Oprócz startów na turniejach mistrzowskich, pary z tej grupy biorą również udział w największych projektach artystycznych naszego miasta. Zobaczyć tą grupę w akcji to naprawdę taneczna uczta.

Chcesz dołączyć do naszych sportowców? Skontaktuj się z nami, a podpowiemy Ci jak to zrobić. Zapraszamy!

Oficjalna strona Polskiego Towarzystwa Tanecznego (PTT)
http://www.taniec.pl/