MIT  Astra to szkoła tańca towarzyskiego.FAKT W Szkole Tańca Astra mamy kilkanaście ekip street dance’owych i waacking’owych na każdym poziomie zaawansowania.
MIT W Astrze nie tańczymy prawdziwego hip hop’u.FAKT W naszej szkole poznajemy nie tylko sam styl tańca jakim jest hip hop, ale przede wszystkim całą jego kulturę. Współpracujemy z najlepszymi trenerami w Polsce, a nasi tancerze tworzą i promują kulturę hip hop’u w naszym mieście. 
MIT Osoby tańczące hip hop, nie odnajdą się już w żadnym innym stylu.FAKT Większość z naszych tancerzy, na co dzień trenuje kilka różnych styli wchodzących w street dance. Nieustanne wspieramy ich w odnalezieniu własnej ścieżki poprzez regularne organizowanie warsztatów z zaproszonymi przez nas specjalistami z różnych dziedzin tańca. 
MIT W zawodach tanecznych Astra Street biorą udział tylko zespoły. FAKT W zależności od rodzaju zawodów nasi tancerze rywalizują jako ekipy, małe formacje, trio, duety i soliści w wybranych przez siebie stylach tanecznych.
MIT Będąc w ekipie, nie można rozwijać się jako solista.FAKT Bycie w ekipie to nie tylko starty zespołowe. Często słyszy się, że zespół jest na takim poziomie jak jego ,,najsłabszy” zawodnik. Pewnie dlatego każda ekipa dba o indywidualny rozwój każdego tancerza w składzie.
MIT W naszych ekipach jest stała rywalizacja między zespołami i tancerzami.FAKT Astra Street to jedna wielka rodzina. Nasi trenerzy i tancerze są idealnym przykładem na to, że taniec, współpraca i wzajemna motywacja idą ze sobą w parze. Ekipy trenują ciężko, pracują nad sobą, pokonują własne słabości, a to wszystko w dobrej i sprzyjającej temu atmosferze.