Ladies Sport to prężnie rozwijający się sportowy segment naszej szkoły stworzony z myślą o KOBIECIE.  To ona jest najważniejsza i na nią mają być skierowane wszystkie reflektory na parkietach świata. Nie ważnie ile ma lat i jakie posiada doświadczenie taneczne. Federacja World Artistic Dance Federation, w której zrzeszona jest nasza szkoła umożliwia rywalizację sportową w każdym wieku i na każdym poziomie zaawansowania.

Udział w zajęciach sportowych daje możliwość rywalizacji tanecznej solistkom, duetom oraz zespołom. Różnorodność konkurencji tanecznych jest ogromna. Oprócz klasycznych tańców standardowych czy latynoamerykańskich na parkiecie można zaprezentować się w wielu odmianach tańca artystycznego. Obecnie w naszej szkole w obrębie segmentu Ladies Sport funkcjonują dwie grupy sportowe. Przynależność do dwóch federacji tanecznych PTT i WADF, daje im duży wachlarz możliwości przy wyborze kategorii na zawody taneczne.

MINI LADIES SHOW

To grupa sportowa naszych najmłodszych roztańczonych kobietek, które jako swój styl przewodni wybrały tańce towarzyskie. Do udziału w zawodach sportowych przygotowują się dwukierunkowo.

Po pierwsze tworzą formację taneczną czyli zespół, który na zawodach prezentuje przygotowany układ taneczny. Specjalna choreografia to kombinacja kilku wybranych tańców towarzyskich tworzących spójną taneczną opowieść. Odpowiednio dobrana muzyka, stroje oraz fryzury maja dopełnić artystyczny przekaz grupy. Ocena sędziów obejmuje dwie składowe za zasługi artystyczne i techniczne.

Po drugie nasze tancerki mogą również brać udział w turniejach tańca towarzyskiego, prezentując wykonanie pojedynczych tańców jako solistki. Startują równocześnie wraz z innymi uczestniczkami zawodów prezentując swoje choreografie taneczne, inne do każdego tańca. Strój oraz fryzura musi być zgodna z obowiązującymi przepisami PTT dla danej kategorii. Głównym kryterium oceny w tej konkurencji są umiejętności techniczne.

BURNING HEELS

To grupa sportowa dla kobiet, która specjalizuje się w stylu tanecznym High Heels. Panie tworzą formację, która przygotowuje swoje specjalne choreografie taneczne.  Podczas ich prezentacji możemy dostrzec elementy baletu, jazzu, tańca towarzyskiego, latino, hip hop-u, czy funky jazzu. Wszystko w rytmie największych przebojów muzycznych, w specjalnie dobranych strojach, fryzurach i makijażach. Podczas rywalizacji sportowej o ocenie sędziów decydują dwie składowe za usługi artystyczne i techniczne.
Oprócz startów w zawodach tanecznych Panie z grupy Burning Heels przygotowują choreografię pod teledyski, które później nagrywane są przez profesjonalnego kamerzystę oraz wykorzystywane na imprezach okolicznościowych.

Chcesz dołączyć do naszych grup sportowych? Skontaktuj się z nami, a podpowiemy Ci jak to zrobić. Zapraszamy!

Oficjalna strona Polskiego Towarzystwa Tanecznego (PTT):
http://www.taniec.pl/

Oficjalna strona World Artistic Dance Federation (WADF):
https://www.worldartdance.com/