Każdy kto choć raz miał okazję na żywo podziwiać tancerzy tańca towarzyskiego podczas swoich prezentacji wie, że jak nikt inny potrafią oni przenieść publiczność do innego, magicznego świata. Kiedy do tego tanecznego widowiska dołączymy rywalizację sportową emocje sięgają zenitu. Rokrocznie od ponad 30 lat wzniosłych chwil dzięki sukcesom naszych reprezentantów nam nie brakuje. Należymy do czołowych klubów w Polsce o czym świadczą nasze wyniki nie tylko na turniejach ogólnopolskich, ale także międzynarodowych i mistrzowskich. Szkoła Tańca Astra, na przestrzeni 30 lat, licząc tylko turnieje tańca towarzyskiego o randze mistrzowskiej wytańczyła łącznie 68 medali:

  • tytuł Mistrza Świata
  • tytuł Mistrza Europy
  • tytuł wice Mistrza Mistrza Europy
  • 19 tytułów Mistrza Polski
  • 22 tytuły wice Mistrza Polski
  • 24 tytuły II wice Mistrza Polski

Oto wybrane, największe tytułu naszych tancerzy, zdobyte na turniejach mistrzowskich na przestrzeni ostatnich lat według gradacji medalowej (złoto, srebro, brąz):

Mistrz Świata Seniorów w kategorii All Dance Styles – Polska 2018’
Formacja tańca towarzyskiego seniorów Astra Prawobrzeże

Mistrz Europy Seniorów w kategorii All Dance Styles – Moskwa 2019’

Formacja tańca towarzyskiego seniorów Astra Prawobrzeże

I Wicemistrz  Europy Seniorów w kategorii All Dance Styles – Polska 2018’

Formacja Lady Show Astra Prawobrzeże

Finał Mistrzostw Świata – Helsinki 2000’

Marcin Kalitowski & Agata Andrys

 

Mistrz Polski Młodzieży i Dorosłych w Tańcach Latynoamerykańskich w klasie B – 2021’
Mikołaj Guz & Matylda Pluskota

Mistrz Polski Młodzieży i Dorosłych w Tańcach Standardowych w klasie B – 2018’
Jerzy Sajdak & Aleksandra Piętal

Mistrz Polski Młodzieży Starszej w 10-ciu Tańcach – 2017’
Filip Karkosz & Katarzyna Magdziarz

Mistrz Polski Par Zawodowych WDP w Tańcach Standardowych – 2013’
Marcin Kalitowski & Katarzyna Florczuk

Mistrz Polski Par Zawodowych WDP w 10-ciu Tańcach – 2013’
Marcin Kalitowski & Katarzyna Florczuk

Mistrz Polski Par Zawodowych w Tańcach Standardowych – 2012’
Marcin Kalitowski & Katarzyna Florczuk

Mistrz Polski Par Zawodowych w 10-ciu Tańcach – 2012’
Marcin Kalitowski & Katarzyna Florczuk

Mistrz Polski Par Dorosłych w 10-ciu Tańcach – 2011’
Marcin Kalitowski & Katarzyna Florczuk

Mistrz Polski Par Dorosłych w 10-ciu Tańcach – 2010’
Piotr Purchała & Marika Ostrowska

Mistrz Polski Par Dorosłych w 10-ciu Tańcach – 2007’
Marcin Kalitowski & Katarzyna Dmochowska

Mistrz Polski Juniorów Młodszych w Tańcach Latynoamerykańskich – 2007’
Adrian Kopczyński & Sara Michaliszyn

Mistrz Polski Par Dorosłych w 10-ciu Tańcach – 2006’
Marcin Kalitowski &  Kamila Domańska

Mistrz Polski Par Dorosłych w 10-ciu Tańcach – 2005’
Marcin Kalitowski &  Kamila Domańska

Mistrz Polski Juniorów Młodszych w Tańcach Latynoamerykańskich – 2005’
Mateusz Sobczyński & Greta Kisielewska

Mistrz Polski Juniorów Starszych w Tańcach Latynoamerykańskich – 2004’
Damian Pawłowski & Marika Ostrowska

Mistrz Polski Juniorów Starszych w Tańcach Standardowych – 2004’
Damian Pawłowski & Marika Ostrowska

Mistrz Polski Juniorów Starszych w 10-ciu Tańcach – 2004’
Damian Pawłowski & Marika Ostrowska

Mistrz Polski Par Dorosłych w 10-ciu Tańcach – 2001’
Marcin Kalitowski & Agata Andrys

Mistrz Polski Par Zawodowych w Tańcach Latynoamerykańskich – 1997
Marek Górski & Elżbieta Marszałek

I wice Mistrz Polski Młodzieży i Dorosłych w Tańcach Standardowych w klasie A – 2021’
Krzysztof Fedyk & Klaudia Masłowska

I wice Mistrz Polski Młodzieży i Dorosłych w Tańcach Latynoamerykańskich w klasie C – 2021’
Paweł Dybaś & Śliwka Julia

I Wicemistrz Polski Juniorów Starszych w  Tańcach Latynoamerykańskich – 2020’
Mikołaj Guz & Matylda Pluskota

I Wicemistrz Polski Młodzieży Starszej w 10-ciu Tańcach – 2016’
Damian Grabowski & Kinga Kaczmarek

I Wicemistrz Polski Juniorów Starszych w Tańcach Standardowych – 2016’
Jan Sokołowski & Julia Hedder

I Wicemistrz Polski Młodzieży i Dorosłych w Tańcach Latynoamerykańskich w klasie A – 2016’
Jan Maciołka & Agnieszka Maciołka

I Wicemistrz Polski Młodzieży i Dorosłych w Tańcach Standardowych w klasie C – 2016’
Gabriel Gorczak & Natalia Gierszewska

I Wicemistrz Polski Par Zawodowych w Tańcach Standardowych – 2015’
Marcin Kalitowski & Katarzyna Florczuk

I Wicemistrz Polski Seniorów w Tańcach Latynoamerykańskich – 2015’
Artur Wachowiak & Izabela Wachowiak

I wice Mistrz Polski Seniorów w Tańcach Standardowych – 2015’
Włodzimierz Ponto & Monika Ponto

I Wicemistrz Polski Młodzieży i Dorosłych w Tańcach Latynoamerykańskich w klasie B – 2014’
Łukasz Słowikowski & Kinga Kaczmarek

I Wicemistrz Polski Młodzieży i Dorosłych w Tańcach Standardowych w klasie B – 2014’
Filip Karkosz & Carmen Chocian

I Wicemistrz Polski Północnej Młodzieży w Tańcach Latynoamerykańskich – 2013’
Filip Karkosz & Katarzyna Magdziarz

I Wicemistrz Polski Par Dorosłych w 10-ciu Tańcach – 2010’
Marcin Kalitowski & Katarzyna Florczuk

I Wicemistrz Polski Par Dorosłych w 10-ciu Tańcach – 2008’
Marcin Kalitowski & Katarzyna Dmochowska

I Wicemistrz Polski Młodzieży i Dorosłych w Tańcach Standardowych w klasie A – 2007’
Tomasz Jóźwiak & Justyna Cylejowska

I Wicemistrz Polski Młodzieży i Dorosłych w Tańcach Standardowych w klasie B – 2007’
Andrzej Szeląg – Sandra Wieliczko

I Wicemistrz Polski Juniorów Starszych w Tańcach Standardowych – 2003’
Arkadiusz Guzierowicz & Joanna Grudzień

I Wicemistrz Polski Par Dorosłych w  Tańcach Standardowych – 2001’
Marcin Kalitowski & Agata Andrys

I Wicemistrz Polski Par Dorosłych w 10-ciu Tańcach – 2001’
Łukasz Rogowski & Ewa Gajewska

I Wicemistrz Polski Juniorów Starszych w Tańcach Latynoamerykańskich – 2001’
Michał Stukan & Izabela Janachowska

I Wicemistrz Polski Par Dorosłych w 10-ciu Tańcach – 2000’
Marcin Kalitowski & Agata Andrys

II Wicemistrz Polski Seniorów w 10-ciu Tańcach – 2019’
Zenon Hołota & Barbara Hołota

II Wicemistrz Polski Seniorów w Tańcach Latynoamerykańskich – 2019’
Zenon Hołota & Barbara Hołota

II Wicemistrz Polski Seniorów w 10-ciu Tańcach – 2018’
Zenon Hołota & Barbara Hołota

II Wicemistrz Polski Juniorów Starszych w Tańcach Standardowych 2018’
Patryk Grabowski & Zuzanna Koza

II Wicemistrz Polski Par Zawodowych w Tańcach Standardowych – 2016’
Marcin Kalitowski & Katarzyna Florczuk

II Wicemistrz Polski Juniorów Starszych w 10-ciu Tańcach – 2016’
Jan Sokołowski & Julia Hedder

II Wicemistrz Polski Juniorów Młodszych w Tańcach Standardowych – 2016’
Patryk Grabowski & Zuzanna Koza

II Wicemistrz Polski Młodzieży i Dorosłych w Tańcach Standardowych w klasie A – 2016’
Jan Maciołka & Agnieszka Maciołka

II Wicemistrz Polski Młodzieży i Dorosłych w Tańcach Latynoamerykańskich w klasie C – 2016’
Jakub Jasiński & Maja Waszczuk

II Wicemistrz Polski Młodzieży i Dorosłych w Tańcach Latynoamerykańskich w klasie B – 2015’
Robert Kacperski & Klaudia Masłowska

II Wicemistrz Polski Seniorów w Tańcach Standardowych – 2014’
Włodzimierz Ponto & Monika Ponto

II Wicemistrz Polski Młodzieży i Dorosłych w Tańcach Standardowych w klasie B – 2014’
Łukasz Słowikowski & Kinga Kaczmarek

II Wicemistrz Polski Seniorów w Tańcach Standardowych – 2013’
Włodzimierz Ponto & Monika Ponto

II Wicemistrz Profesional Ballroom Rising Stars – Blackpool Dance Festival, Anglia – 2013’
Marcin Kalitowski & Katarzyna Florczuk

II Wicemistrz Polski Par Dorosłych w 10-ciu Tańcach – 2009’
Damian Pawłowski & Marika Ostrowska

II Wicemistrz Polski Młodzieży w 10-ciu Tańcach – 2006’
Damian Pawłowski & Marika Ostrowska

II Wicemistrz Polski Młodzieży w Tańcach Standardowych – 2006’
Arkadiusz Guzierowicz & Joanna Grudzień

II Wicemistrz Polski Juniorów Młodszych w Tańcach Latynoamerykańskich – 2005’
Mateusz Sobczyński & Greta Kisielewska

II Wicemistrz Polski Par Dorosłych w 10-ciu Tańcach – 2004’
Marcin Kalitowski &  Kamila Domańska

II Wicemistrz Polski Juniorów Młodszych w 10-ciu Tańcach – 2004’
Mateusz Sobczyński & Greta Kisielewska

II Wicemistrz Polski Akademicki Par Dorosłych w  Tańcach  Latynoamerykańskich – 2001’
Łukasz Rogowski & Ewa Gajewska

II Wicemistrz Polski Juniorów Starszych w Tańcach Standardowych – 2001’
Michał Stukan & Izabela Janachowska

II Wicemistrz Polski Par Dorosłych w Tańcach Standardowych – 2000’
Marcin Kalitowski & Agata Andrys

II Wicemistrz Polski Par Dorosłych w 10-ciu Tańcach – 1999’
Marcin Kalitowski & Agata Andrys

II Wicemistrz Polski Par Zawodowych w Tańcach Latynoamerykańskich – 1998’
Marek Górski & Elżbieta Marszałek