Urodziła się i dorastała w Krakowie, jednak od kilkunastu lat jej drugim (pierwszym?) domem jest Szczecin. W szkole tańca specjalizuje się w pracy z zespołami street dance. Dla młodszych grup jest trenerem, dla wszystkich – koordynatorem i opiekunem. Na co dzień prowadzi zajęcia zarówno z dziećmi, które stawiają swoje pierwsze taneczne kroki, jak i z tancerzami sportowymi, którzy mają na swoim koncie mistrzowskie tytuły. W grupach początkowych, stawia na naukę poprzez zabawę. Pracując ze sportowcami, skupia się na budowaniu zespołu. Wychodzi z założenia, że dobra atmosfera i wspieranie tancerzy, to klucz do sukcesu zarówno na parkiecie, jak i poza nim. Na zajęciach stara się dawać, nie brać. Daje wiedzę, doświadczenie, ale przede wszystkim daje poczucie, że jest się częścią czegoś wartościowego, czegoś co ma sens i niesie radość z bycia razem! Do codziennej pracy inspirują ją ludzie, z którymi pracuje i których uczy. Większość pomysłów, które realizuje, powstaje z potrzeby zrobienia czegoś razem i we wspólnym celu.

Taniec w duszy jej grał od zawsze. Gdy była małą dziewczynką, często tańczyła przed lustrem. Co zabawne, w tańcu najlepiej czuje się wtedy, gdy nikt nie patrzy! Paula to Mistrzyni Świata federacji WADF (World Artistic Dance Federation) w kategorii Choreographic Dance Show Swing. Z całej swojej działalności w naszej szkole, najbardziej cieszy ją budowanie segmentu street dance. Obecnie, to kilkanaście grup o różnym poziomie, dające przestrzeń do rozwoju dla każdego. Jest bardzo dumna ze swoich tanecznych dzieci. Wśród nich są wielokrotni mistrzostwie i wicemistrzostwie Europy i Świata federacji WADF, w kategoriach street’owych. To również zwycięzcy wielu underground’owych zawodów w Polsce. Przez wszystkie lata swojej pracy, Paula wychowała już pierwszych młodych pracowników naszej szkoły, którzy razem z nią, uczą nowe pokolenia tancerzy.

Ukończyła studia na Uniwersytecie Szczecińskim. Z wykształcenia Pedagog dwóch specjalizacji: pedagogiki opiekuńczo-resocjalizacyjnej oraz pedagogiki szkolnej. Posiada legitymację instruktora tańca sportowego i rekreacji ruchowej. Jest też sędzią międzynarodowej federacji tanecznej WADF. To co ją wyróżnia, to skrupulatność, konsekwencja, ale i duża wrażliwość, czyli cechy, które nie zawsze idą ze sobą w parze.

Prywatnie kocha podróżować, poznawać nowe miejsca, ludzi i ich często inną od naszej kulturę. Poza tańcem próbuje swoich sił w gotowaniu (jak twierdzi z różnym skutkiem), interesują ją również nauki społeczne, a dla siebie, często wraca do lekcji języka francuskiego, którego brzmienie uwielbia! Kocha kuchnię włoską, białą czekoladę i truskawki! Lubi czytać książki motywacyjne, psychologiczne, ale i biografie oraz thrillery. Chętnie sięga również po filmy i seriale o podobnej tematyce. Nie ogląda telewizji. Czas wolny najczęściej spędza z najbliższymi, zazwyczaj aktywnie. W domowym zaciszu lubi posłuchać ulubionej muzyki puszczonej z gramofonu. Od kilku lat jest również opiekunką Bezy, kotki, która mając trudny początek, dzisiaj jest najszczęśliwsza z Paulą, a Paula z nią!