Opis zajęć

Bobusie, zajęcia dla najmłodszych.

Zajęcia skierowane do tych najmłodszych, czyli dzieci od 4-go do mniej więcej 16-go miesiąca życia.

Nie wiesz jak muzykować z dzieckiem?

Przyjdź na zajęcia! Piosenki śpiewane wspólnie są proste i łatwe do zapamiętania, tak abyś sama mogła śpiewać je maluchowi w domu. W końcu to Twój głos jest dla niego najważniejszy! Jeśli właśnie zostałaś Mamą i chciałabyś poznać inne Mamy z okolicy i razem spędzić miło czas w przyjaznej, muzycznej atmosferze to zapraszamy na zajęcia umuzykalniające z Kotem Leonem!

Pogram oparty na licencji „Kot Leon”

Jak wyglądają nasze zajęcia?

Schemat zajęć jest zawsze taki sam, ponieważ dla dziecka ważna jest powtarzalność, rutyna i budowanie rytuałów, o czym zapewne już wiesz. Bobusie trwają 35 minut. Podczas zajęć wspólnie śpiewamy piosenek, a są one wzbogacone masażykami, obrazowaniem tekstu za pomocą ruchu lub graniem na prostych instrumentach perkusyjnych,  swobodnymi zabawami na chuście. Dla bobasa jest to czas na sprawdzenie dźwięków rozłożonych instrumentów a dla mamy – na małe „odsapnięcie” i nawiązania relacji z innymi uczestnikami zajęć. Co tydzień mamy jedną nową piosenkę oraz jedną lub dwie piosenki poznane wcześniej.

KORZYŚCI

Muzyka i wspólne śpiewanie uspokaja i odstresowuje.

Pomaga w budowania więzi.

Takie pierwsze relacje z nienarodzonym jeszcze dzieckiem powstają już na etapie życia płodowego, kiedy to maluch zaczyna słyszeć pracę organizmu Mamy oraz jej głos i to właśnie te dźwięki docierają do niego najlepiej, ponieważ pozostałe odgłosy są tłumione przez wody płodowe. Dlatego jeśli już w tym okresie (od mniej więcej 16 tygodnia ciąży) śpiewasz i mówisz do brzucha to z dużym prawdopodobieństwem po narodzinach dziecko rozpozna te melodie (pamięć kształtuje się mniej więcej w 24 tygodniu ciąży).

Wspomaga kształcenie pamięci i koncentracji.

Maluch uczy się skupiania uwagi, dzięki czemu rozwija się jego mózg.

Rozwijają się jego zdolności językowe.

Pomimo, że jeszcze przez dłuższy czas dziecko nie będzie się z nami komunikować werbalnie to właśnie teraz jest ten czas kiedy osłuchuje się z brzmieniem języka rodzimego –z jego prozodią oraz słowami. Im więcej mu śpiewasz oraz również czytasz tym większy będzie mieć zasób słownictwa.

Rozwija kreatywność i wyobraźnię.

Muzykuj ze swoim maluchem od najwcześniejszych miesięcy. Śpiewając używaj swojego ciała jako instrumentu – klaszcz, tup, uderzaj rękoma w kolana. Wykorzystuj do wspólnej zabawy przedmioty z życia codziennego lub stwórz pierwsze, proste instrumenty muzyczne – grzechotkę czy bębenek. Wystarczy butelka po jogurcie lub wodzie i kasza, ryż, groch lub co Ci tylko wpadnie do głowy. Najlepiej jakby butelka była przezroczysta, w ten sposób zainteresuje dziecko również pod względem wizualnym. Włóż do środka również ozdoby – kolorowe piórka, guziki, brokat czy koraliki.

Pomaga sobie radzić z emocjami.

Wpływa na rozwój motoryki małej i dużej.

Dzieci uwielbiają się ruszać i już kilkumiesięczny maluch zaczyna reagować ruchem na muzykę, jednak jak wiadomo na początku nie będzie to zsynchronizowane z rytmem słuchanej melodii.

Wzbogaca wachlarz dźwięków malucha.

Badania potwierdzają, że dzieci, którym dużo się śpiewa mają bardziej urozmaicone gaworzenie i ich odgłosy różnią się od tych wydawanych przez maluchy, które nie miały częstego kontaktu z muzyką.

Strój

Strój nie krępujący ruchów, wygodne obuwie na płaskiej podeszwie np. baletki.

Cena

Zajęcia w systemie 1 x tygodniu po 30 min.

Miesięczny karnet: 100 zł (4 zajęcia)

Pojedyncze zajęcia: 40 zł

Plan zajęć

Piątek godz. 14:00 – 14:35 (od 8.10.2021)

Zapisy

INFORMACJE WKRÓTCE !