Opis zajęć

Zajęcia dla dzieci w wieku od 1,5 do 2 lat i ich mam. Kot Leon to po prostu maskotka, która wita się i żegna z maluchami na każdych zajęciach. Będziemy wspólnie śpiewać, tańczyć, grać na instrumentach, słuchać muzyki oraz maszerować i bujać się w rytm granej muzyki. Każdego dnia Kot Leon ma inne przygody, o których zawsze opowiada maluchom. Każde spotkanie trwa 30 minut, które jest wypełnione wieloma aktywnościami muzycznymi. Przede wszystkim całość kręci się wokół maskotki Kota Leona, który opowiada nam o swoich przygodach a przy okazji wprowadza w świat dźwięków i muzycznych opowieści. Jeśli jesteście ciekawi co nowego spotkało dziś Leona – przyjdzie do niego i posłuchajcie jego opowieści! Na pewno nie będziecie żałować!

Odwiedziny kota Leona to wyzwanie dla maluchów, ponieważ Leon jest ogromnym śpiochem a Smyki muszą go obudzić! Kiedy witamy się z naszym kocim przyjacielem machamy mu i śpiewamy „Dzień dobry, witamy was”.

Leon opowiada nam o swoich przygodach: czasem ugotuje dla nas zupę, czasem zabierze nas w podróż pociągiem. W jego domu jest dużo instrumentów, na których zawsze gramy i chętnie wszyscy razem muzykujemy. Są więc własnoręcznie robione grzechotki wypełnione grochem, ryżem czy fasolą; marakasy, klawesy i wiele, wiele innych.

MUZYKOWANIE…

Muzykujemy wraz z piosenką lub po prostu sprawdzamy wszystkie dźwięki przy swobodnej zabawie na chuście. 

I tutaj właśnie przechodzimy do fragmentu zajęć, podczas którego maluchy robioną dosłownie to na co mają ochotę, oczywiście pod czujnym okiem Leona.:
Mogą chować się pod chustkami, zbierać piłki, nawiązywać pierwsze kontakty z rówieśnikami lub po prostu odpoczywać przy rozbrzmiewającej w tle muzyce. Oprócz np. bębenków, klekotek czy kija deszczowego mamy również inne instrumenty. Nie brakuje u nas granych na żywo dźwięków pianina!

Oprócz poznanego już u Bobusiów”Marszobujania”, czyli naprzemiennego chodzenia w rytm granej przez prowadzącą melodii oraz bujanie się do walca mamy tutaj elementy prostych zabaw rytmicznych, typu: ćwiczenia inhibicyjno – incytacyjne (wstrzymywanie i pobudzanie ruchu), osłuchiwanie się z melodią smutna i wesołą, czy reagowanie na proste sygnały dźwiękowe. Te wszystkie elementy ćwiczą słuch malucha oraz wyrabiają szybką reakcję na zmieniające się muzyczne polecenia.

Oprócz piosenek, które zmieniają się co 2-3 zajęcia mamy zawsze powtarzający się rytuał, czyli “Smykową piosenkę”, przy której dzieci klaszczą, tupią i tańczą oraz przywitanie i pożegnanie – zawsze takie same.

Program oparty na licencji “Kot Leon”

Strój

Strój nie krępujący ruchów, wygodne obuwie na płaskiej podeszwie np. baletki.

Cena

Zajęcia w systemie 1 x w tygodniu po 35 min.

Plan zajęć

Piątek 14:00 – 14:35
(od 8.10.2021)

Zapisy

INFORMACJE WKRÓTCE !