Bylicka Matylda

Matylda „Byla” Bylicka Jako dziecko miała w sobie bardzo dużo energii.Chwytała się wielu zajęć dodatkowych, takich jak pływanie, gra na pianinie, piłka ręczna, karate czy gimnastyka artystyczna.W wieku 11 lat rodzice zapisali ja na taniec towarzyski i to był strzał w dziesiątkę.Zawsze jednak „ciągnęło” ją do ‚’luźniejszych’’ styli. Obecnie w swoim tańcu łączy takie style, jak wacking, dancehall, hip-hop, ragga. Inspiruje ja każdy styl tańca, od flamenco przez hip-hop po taniec współczesny. W 2016 w Berlinie zajęła pierwsze miejsce w kategorii „ALL STYLES” .Na zawodach „HIP HOP PEŁEN PARY” zgarnęła złoto !Może pochwalić się również wejściem do top 4 na zawodach „HYPE UP2015 ” w Gdańsku w kategorii Hip Hop Oraz wejściem do top 4 w kategorii Waacking na zawodach „SLOVAK WAACKING BATTLE” i zadowach „26-600 FUNK” W 2013 roku uczestniczka programu „Got To Dance”,półfinalistka „Rytm Ulicy” dostała się również do finałowej 12 w projekcie „BOARD GAME TOUR „pod okiem Anity Sawickiej i Piotra Abramowicza

Florczuk Katarzyna

„W tańcu możesz sobie pozwolić na luksus bycia sobą” Te właśnie słowa, niegdyś wypowiedziane przez Paulo Coelho, są odpowiedzią na nurtujące pytanie wielu ludzi: DALCZEGO TANIEC? Otóż kiedy człowiek staje na parkiecie, słyszy przeszywającą go muzykę, zaczyna odkrywać nieznane sobie wcześniej własne oblicze. Czuje, że jest w innym, własnym świecie, a wszystko dookoła po prostu wiruje. Dlatego właśnie taniec stał się moim światem, który pozwolił mi poznać siebie. A zaczęło się to tak …

Golińska Katarzyna

Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia, jest samym życiem… Swoją przygodę z tańcem rozpoczęłam w wieku siedmiu lat. Na zajęcia taneczne zapisałam się, trochę dlatego, że namówiły mnie koleżanki z podwórka, a trochę dlatego, że marzyłam o tym, aby nauczyć się tańczyć lambadę. Początkowo taniec traktowałam rekreacyjnie, jednak kiedy na turnieju tańca ujrzałam zawodowe tancerki i ich bajecznie kolorowe suknie zamarzyłam, żeby w przyszłości wyglądać i tańczyć jak one. Od tej pory taniec stał się najważniejszą częścią mojego życia.

Guzierowicz Arkadiusz

Instruktor tańca towarzyskiego i tancerz międzynarodowej klasy tanecznej S. Wychowanek Barbary i Jacka Porazików. Student drugiego roku ekonomii na Uniwersytecie Szczecińskim. Swoją przygodę z tańcem zacząłem w wieku 9 lat za namową mamy. Wtedy nie myślałem jeszcze , że taniec będzie moim sposobem na życie. Dziś każda spędzona chwila na treningu daję mi mnóstwo satysfakcji, a turnieje, przyjemnej adrenaliny związanej z rywalizacją. Na swoim koncie mam już ponad 100 turniejów, w tym największe festiwale na świecie. Taniec nauczył mnie, że niepowodzenia muszą motywować mnie do jeszcze cięższej pracy. Mam nadzieję, że swoją pasją do tańca zarażę również wiele innych osób.

Kalitowski Marcin

Swoją przygodę z tańcem rozpocząłem 16 lat temu. Będąc uczniem szkoły podstawowej zostałem skierowany na kurs tańca towarzyskiego, który odbywał się w szkole. Trafiłem na zajęcia taneczne za namową nauczycielki fizyki. Wtedy jeszcze nie myślałem o tym że tak potoczy się mój los, gdyż miała to być tylko chwila związana z tańcem i dodatkowymi zajęciami pozalekcyjnymi. Nie zdawałem sobie sprawy że jest to aż tak uzależniające i może sprawiać tyle satysfakcji. Dziś jestem posiadaczem międzynarodowej klasy mistrzowskiej „S” w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Przetańczyłem ponad 200 turniejów w różnych zakątkach świata. Poza własnym treningiem prowadzę zajęcia taneczne dla dzieci i młodzieży z którymi mogę podzielić się własnym doświadczeniem, stworzyć ciekawe choreografie, zdradzić tajniki techniczne a także podpowiedzieć jak zachować się na parkiecie wtedy kiedy patrzą na Ciebie tłumy. Byłem uczestnikiem na wielu szkoleniach tanecznych, ale najwięcej zawdzięczam głównym trenerom Barbarze i Jackowi Porazik. Niżej załączam najważniejsze turnieje taneczne w których brałem udział.

Kołodziej Paula

”Pięknie wychowany jest ten, kto potrafi pięknie śpiewać i tańczyć… Jedynie sztuka taneczna łączy w sobie radość i pożytek. A przecież pożytek daje o wiele większą korzyść wtedy, gdy idzie w parze z radością. Taniec podnosi nas na duchu, krzepi nasze ciało, daje radość tym, którzy na niego patrzą, uczy wielu dawnych rzeczy, czaruje oczy i uszy….” (Platon) Z tańcem jestem nieprzerwanie związana od dzieciństwa. Początkowo jako tancerka, obecnie jako nauczyciel tańca, czerpię z niego korzyści. Taniec nie jest dla mnie jedynie suchą kombinacją kroków i gestów wykonywanych w rytmie, lecz przede wszystkim stwarza mi możliwość zaspokojenia wewnętrznych potrzeb. Moje dotychczasowe doświadczenie w pracy, pozwala mi z całą pewnością stwierdzić, że taniec stymuluje rozwój umiejętności społecznych, przyspiesza proces socjalizacji i w konsekwencji, kształtuje dojrzałego człowieka…

Porazik Katarzyna

Z tańcem towarzyskim zaprzyjaźniłam się 22 lata temu zapisując się na zajęcia pozalekcyjne prowadzone w mojej szkole. W pierwsze tajniki tańca wprowadził mnie Pan Jacek Porazik i to dzięki niemu taniec stał się całym moim życiem. Każdą wolną chwilę spędzałam na sali treningowej, a wakacje zazwyczaj na obozach tanecznych, gdzie oprócz nauki kroków zyskałam wielu przyjaciół. Taniec, stał się moją krainą zapomnienia w której mogłam być kim tylko chciałam i tak zostało do dziś.

Porazik Paweł

Swoją przygodę z tańcem rozpocząłem już w wieku 8 lat w Szkole Tańca ASTRA. Pierwsze taneczne kroki stawiałem u boku Barbary i Jacka Porazik, później szkoliłem się także u takich mistrzów tańca towarzyskiego jak Sergej Sourkov & Agnieszka Mielnicka czy też Marek Górski & Ela Marszałek. Nieustannie się rozwijając poszukiwałem inspiracji nie tylko w tańcu towarzyskim, ale także w innych technikach tanecznych. Wielokrotnie brałem udział w warsztatach DANCE PASSION, uczestnicząc w zajęciach u boku takich tanecznych znakomitości jak Julie Pecquet (modern jazz, new style), Andrea Heil (musical dance), Michael Ferit Songuer (hip-hop), Francisco Del Solar, Marta Tymoszewicz-Bednarz (house). Otwarty na inne techniki trenowałem pod okiem choregorafów programu tanecznego YOU CAN DANCE Anny Jujki (jazz), Krzysztofa „SODY” Rudzińskiego (New Style) i Jacka Wazelina (modern jazz).

Sadokierska Ewa

Od najmłodszych lat taniec był moją pasją i sposobem na życie. Choć rozpoczęłam swoją przygodę z tańcem dość późno, gdyż w wieku 12 lat, nie przeszkodziło mi to w osiągnięciu najwyższej klasy sportowej w obu stylach tanecznych. Jestem finalistką wielu ogólnopolskich, oraz międzynarodowych turniejów tańca towarzyskiego. W 2008 roku byłam półfinalistką Mistrzostw Polski w 10 tańcach odbywających się w Łodzi, a także prestiżowego turnieju Polish Cup w Warszawie, Wicemistrzynią Polski Północnej w kategorii Youth Latin, Wicemistrzynią Okręgu Zachodniopomorskiego. Brałam udział w wielu turniejach w Polsce (m.in Baltic Cup w Elblągu, Polish Open Championships w Olsztynie, Karkonosze Open w Jeleniej Górze) w turniejach z cyklu Grand Prix Polski oraz w licznych imprezach zagranicznych (m.in. w Stuttgarcie-German Open Championships, w Czechach- Ostrava Open, na Litwie- Lithuanian Open 2007, w Holandii- Dutch Open Assen 2007).

aŁukomska

Anna Łukomska

  Jestem absolwentką Akademii Sztuki w Szczecinie. Pracę  z dziećmi rozpoczęłam już na pierwszym roku studiów, jako nauczyciel rytmiki. Doświadczenie i umiejętności rozwijałam również jako nauczyciel  zajęć muzycznych w przedszkolu zintegrowanym. Chęć dalszego rozwoju pokierowała mnie na studia pedagogiczne na Uniwersytecie Szczecińskim  kierunek edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna, gdzie utwierdziłam się w przekonaniu, że praca z dziećmi to mój żywioł. Podczas prowadzenia zajęć  staram się wkładać w nie całe serce i energię ,łącząc naukę z zabawą co sprawia ze czas na zajęciach mija bardzo szybko , a uczestnicy wychodzą zmęczeni ale również zadowoleni. Jestem przekonana, że taniec, muzyka oraz zajęcia plastyczne są formą aktywności ,które  wspierają rozwój  oraz zaspokaja wszelkie potrzeby okresu wczesnego i późnego dzieciństwa. Praca z dziećmi daje mi ogromną satysfakcję i radość, stając się nie tylko moim zawodem, ale także wielką pasją .

IMG_20160210_202053

Damian Grabowski

 

Student Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku Psychologia zdrowia Specjalizacja w tańcu towarzyskim. Pierwsze wspomnienie z tańcem : Jako 6 latek na kursie w przedszkolu Taniec jest dla mnie czymś więcej niż tylko sportem lub hobby. To nierozłączna część mojego życia, sposób wyrażania siebie i swoich emocji. Życie tancerza daje gwarancje niecodzienności rzeczy codziennych Astra jest dla mnie jak dom. Miejsce, w którym wychowywałem się i dorastałem czerpiąc wzorce od najlepszych trenerów i instruktorów. Miejsce pełne możliwości i pomysłów na siebie. Jestem instruktorem , bo chce szerzyć idee pasji odnalezionej w tańcu. Przekazać dalej to co zdobyłem przez 14 lat tańca